Szocsi imázsának építése nem akármilyen elődökig nyúlik vissza, hiszen már Sztálin is tökéletes pihenőhelynek tartotta odaadó munkásai számára, valamint köztudott, hogy Vlagyimir Putyin is a város reklámarca, amikor épp ott síel. Az orosz riviéra fővárosa egy gyönyörű fekvésű kaukázusi város, ahol a délelőtti hósportolást délután a meleg tengerparton heverészve pihenhetjük ki.

Nem akármilyen évtizede lesz a városnak: elnyerték a 2014-es téli olimpia rendezési jogát, abban az évben érkezik a városba a Forma 1 utazó cirkusza, majd 2018-ban az aktuális foci vb egyik oroszországi helyszíne lesz. A város a jelek szerint nem fogja elszalasztani a lehetőséget, hogy világgá kürtölje: „a Lenin szobrokat beolvasztottuk az olimpiai stadionba, nálunk épül a modern Oroszország.”

Tudják ezt a központilag irányított oligarchák is (vagyis az orosz magánszektor) ők állják ugyanis a számlák felét egy erre a célra létrehozott alapítványon keresztül, anyagi forrásokban tehát nem szűkölködik a város. A legfontosabb a közlekedési infrastruktúra fejlesztése volt, melyből a város már most sokat profitál; a stadionokon kívül továbbá 300 km út, 100 km vasút, 39 alagút és 24 termál- és vízerőmű állt az egész régió szolgálatába. A város imázsa erősen egybeforr az ország imázsával, az olimpiai bizottságnak való megfelelés mellett az orosz nagyság putyini víziójának való megfelelés áll a középpontban.

Szocsiról a poszt szoci országok lakóinak a SZOT üdülők hangulata jut eszébe elsőnek, a turizmusra termett város eddig inkább csak az oroszok körében volt népszerű, újabban a nemzetközi sportrendezvény-központ képét erősíti, így a külföldi turistaforgalom kap komoly löketet.

A városi és olimpiai kampány részeként egy megakitelepülést is rendeznek nemsokára Londonban, a 2012-es nyári olimpia ideje alatt. A látogatók elsősorban Oroszországból kapnak ízelítőt, de egy látványosnak ígérkező digitális high-tech élménypark jégcsarnokban Szocsi város is bemutatja, miért érdemes a városba látogatni.